İş Görüşmesinde Yol Parası Sürprizi

A+
A-
İş Görüşmesinde Yol Parası Sürprizi

İş görüşmesine gelenlerin ulaşım masrafları şirketten.

Hobilife, iş görüşmesine gelenlere yol parası hediye ediyor
İş görüşmelerine giden işsiz insanlar maddi zorluklar içinde olabiliyor. Bunu dikkate alan Hobilife, iş görüşmesine gelenlerin ulaşım masraflarını karşılıyor. Şirket kültürü haline gelen bu uygulama büyük takdir topluyor.


Ankara’da faaliyet gösteren Hobilife, iş görüşmesine gelen kişilerin ulaşım masraflarını karşılıyor. İş görüşmesi için Hobilife merkezine giden genç bir kız, görüşme sonrası yol parası sürprizini sosyal medyada paylaştı. Genç kızın paylaşımı çok sayıda etkileşim aldı. Hobilife A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akbaş Evrenel, “Bu bizim şirket kültürümüz. Uzak ya da yakın demeden şirketimize gelen ve işsiz olan bu insanların ulaşımlarını temin etmemiz gerekiyor.” dedi.
Başkent’te farklı sektörlerde iştirakleri bulunan Hobilife A.Ş., iş görüşmesine gelenlere yol parası takdim ediyor. Şirket, iş görüşmelerinde personel adayı kişilerin yol masraflarını karşılıyor. Bu durum, takdir topluyor. Genç bir kız geçtiğimiz günlerde Hobilife’a iş görüşmesine gitti. Genç kız, görüşme sonrası kendisine verilen zarfta 100 TL olduğunu gördü. Zarftaki notta, “İş görüşmesine gelen adayların iş başlangıçları henüz kesinleşmediğinden yük olmamak için ulaşım giderlerini karşılıyoruz. Gününüzü bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Birlikte çalışmak dileğiyle…” ifadeleri yer aldı.

“Yol paramı hediye etmişler”
Genç kız, yol parası ve notun fotoğrafını sosyal medyada paylaşarak, “Hobilife’ta iş görüşmesi yaptım. Çok verimli ve nezaketli bir görüşmeydi. Ayrılırken bana bir zarf verdiler. Hediye olduğunu söylediler. Dışarı çıkınca zarfa baktığımda 100 TL olduğunu gördüm. Bana yol paramı hediye etmişler. Çok nazik bir düşünce. Hobilife’e çok teşekkürler…” sözlerini kaydetti. Genç kızın paylaşımı sosyal medyada büyük ilgi toplandı. Kullanıcılar Hobilife hakkında olumlu yorum yaprak, diğer şirketlere de örnek olmasını istedi.

Evrenel: Bu bizim şirket kültürümüz
Hobilife A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akbaş Evrenel, iş görüşmesi için şirketi ziyaret eden adayların her birine değer verdilerini belirterek, şunları söyledi: “Şirketimizde çalışmak isteyenlerin başımızın üstünde yeri var. Maalesef herkese iş verme imkanımız olmuyor ama ekibimize katılan çalışanlara da her türlü hakkını vermek için gayret ediyoruz. İş görüşmesine gelenlere de en azından yol parası hediye ediyoruz. Bu bizim şirket kültürümüz. Uzak ya da yakın demeden şirketimize gelen ve işsiz olan bu insanların ulaşımlarını temin etmemiz gerekiyor.”

https://onedio.com/haber/is-gorusmesine-gittigi-dusunceli-sirketin-yol-parasi-jestini-paylasan-kadina-gelen-yorumlar-1074744

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.