Mezoterapi Estetik Alanında Kullanılabilir mi ?

A+
A-
Mezoterapi Estetik Alanında Kullanılabilir mi ?

Medikal estetik sektörü dünyada çok geniş bir alana sahip olduğu gibi son yıllarda ülkemizde de çok ilgi gören alanlardan biri olduğu kesin. Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından birçok hasta bu alana ilgi gösteriyor.
 Ülkemizde geleneksel tamamlayıcı tıp alanında mezoterapinin medikal estetiğe katkı sağladığı bilinmekte. Konuyla ilgili sektörde bu alanda başı çeken doktorlardan olan  Doktor Turhan Çakıcı’yla görüştük.

Ankara Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Turhan Çakıcı, 25 yıldır sektörün içinde olduğundan bahsediyor. Pratisyen Hekim olarak yıllarca görev yaptıktan sonra Yıldırım Beyazıt Üniversitesi getat çalışmalarına ilgi duyan doktor Turhan Çakıcı ardından mezoterapi, osteopati, fitoterapi, ozon tedavisi ve proloterapi gibi eğitimler alan Dr. Turhan Çakıcı, Ankara Eryaman’da bulunan kliniğinde bu alanlarda hizmet vermeye devam etmekte. Genel olarak mezoterapi alanına ağırlık veren Dr.Turhan Çakıcı’ya mezoterapi alanında yapılan çalışmaları sorduk.
 “Mezoterapi minimal invaziv işlemlerdendir. Cildin ihtiyaç duyduğu peptitler cilde enjeksiyonu yapılır. Çok popüler olan PRP işlemi de bu alana girmektedir.  Genel olarak cildin ihtiyaç duyduğu, cilt sağlığı için önemli olan işlemler gerçekleştirilmektedir. Bu işlemlerde cerrahi hiçbir müdahale bulunmamaktadır.”
Bu işlemleri tercih edenlerin sadece kadınlar olmadığından bahseden Çakıcı sözlerini şu şekilde devam ettirdi, “Hem kadınlar hem erkekler bu tarz işlemleri çok fazla tercih etmektedir. Düzenli seanslar halinde yapıldığında yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır. Bugüne kadar yüzlerce Hatta binlerce yaptığımız çalışmalarda aldığımız sonuçlar da bu yönde”.


Sektörün sosyal medya ile ilişkisini Dr. Turhan Çakıcı şu cümlerle özetledi,” Sosyal paylaşım platformları yaptığımız işlemler ve referanslarımızı yayınladığımız güçlü bir yapıya sahip olduğu yadsınamaz. İnsanlar artık izleyebiliyor, görebiliyor ve bu şekilde karar vermeleri çok daha kolay oluyor. Genel amacımız güzelleştirmek değil, güzelliklerine güzellik katmak ve var olan güzelliklerini taçlandırmaktır. Bugüne kadar bizi tercih eden danışanlarımıza sonsuz teşekkür ederim.”


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.