Genç Turizmciler Başkan Yardımcısı Esra Sadıkoğlu Kültür Turizmindeki Hareketlilikle Alakalı Açıklamalarda Bulundu.

Genç Turizmciler Başkan Yardımcısı Esra Sadıkoğlu Kültür Turizmindeki Hareketlilikle Alakalı Açıklamalarda Bulundu.

Türkiye, son dönemde zengin kültürel mirası ve göz alıcı doğal güzellikleri sayesinde kültür turizminde de büyük bir yükseliş yaşamaktadır. Genç Turizmciler Başkan Yardımcısı Esra Sadıkoğlu, bu alandaki son gelişmeleri ve gelecek vizyonlarını paylaşarak Türkiye’nin kültürel zenginliklerinin uluslararası arenada Kültür Bakanlığı ve TGA’nın çalışmalarını , projelerini , hedeflerini etkin bir şekilde takip ettiklerini ve her zaman katkıda bulunmak için Genç Turizmciler olarak hazır olduklarını belirtti.
Ülkemizin tarihî, kültürel etkinlikleri ve renkli festivalleri, hem yerli hem de yabancı turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Özellikle Kapadokya’da Haziran 2023 ‘te organize edilen Milyonfest ve Ağustos 2023’te düzenlenecek olan Kapadokya Müzik Festivali gibi organizasyonlar, kültür turizminin hızla büyümesine ve Türkiye’nin derin değerlerinin dünya ile paylaşılmasına büyük katkı sağlamaktadır.
Esra Sadıkoğlu ; “Genç Turizmciler olarak, bu alandaki büyümeyi desteklemek ve ülkemizin geleceğini daha parlak hale getirmek amacıyla çalışmalara destek oluyoruz. Örneğin; Kapadokya’da organize edilen etkinlikler hem turistlerin ilgisini çekmekte hem de Türkiye’nin kültürel çeşitliliğini dünya sahnesine taşımak adına kıymetli bir fırsat sunmaktadır.” İfadelerini kullandı.

“Çanakkale –Assos –Kazdağları : Tarih ve Doğanın Buluştuğu Eşsiz Bölge
Genç Turizmciler Başkan Yardımcısı Esra Sadıkoğlu, bu yıl kültür turizminde gözle görülür bir artışın yaşandığını belirtirken, özellikle Çanakkale- Assos- Kazdağları bölgesinin önemine vurgu yaptı. Sadıkoğlu, bu bölgelerde gerçekleştirilen çalışmaların zengin kültürel mirasımızın tanıtımına büyük katkı sağladığını ifade etti. Bunu yanı sıra ise ; bölgede alt yapının kalabalığa zaman zaman yetmediği elektrik ,su sıkıntısı çekildiğini de dile getirerek ; hem yerli hem yabancı turistler için bu kadar kıymetli olan alanlarda oluşan sorunların yetkili kurumlar tarafından hızlı çözüm üretilerek , sonuçlandırılması gerektiği konusunu da dile getirdi.
Bölgedeki turizm potansiyelinin daha iyi değerlendirilmesi ve sürdürülebilir bir şekilde yönetilmesi için çeşitli projelerin hayata geçirildiğini belirten Sadıkoğlu, “Bu projeler, örneğin; Troya Kültür Yolu projesi turistlerin daha iyi bir deneyim yaşamasını sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasına da katkı sağlıyor olacak. Genç Turizmciler olarak, bu bölgelerdeki çalışmalara destek olmayı ve ülkemizin kültürel zenginliklerinin en iyi şekilde tanıtılmasında katkıda bulunmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.
‘Türkiye’nin kültürel varlıklarını korumak; miraslarımızı gelecek nesillere aktarma konusunda büyük önem arz ediyor. Bu yönde yapılan çalışmalar, ülkemizin turizm sektöründe daha da öne çıkmasına ve kültür turizminin ivmesinin artmasına katkı sağlayacaktır .’diye de ekledi.

“Genç Turizmciler: Kültür Turizmine hareket katma çalışmalarına devam ediyor”
Genç Turizmciler derneği , kültür turizmindeki artan ilgi ve talepler karşısında kesintisiz bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Bakanlık tarafından paylaşılan verilere göre, hızlı aksiyon alınması sektörün geleceğine ışık tutmakta. Aynı zamanda, kültür turizminin özellikle otel doluluk oranlarındaki artış ve uygun fiyat politikaları, Türkiye’nin cazip bir turistik ülke ,bölge olarak öne çıkmasına da yardımcı olmaktadır.
Sadıkoğlu, bakanlığın kültür turizminin ilerlemesi için gerçekleştirdiği çalışmaları desteklemeye devam edeceklerini ifade ederek, “Genç Turizmciler olarak, ülkemizin kültürel zenginliklerini en etkili şekilde tanıtarak turizm sektörünü daha da geliştirmek için kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
Kültür turizmindeki bu artışla birlikte Türkiye’nin kültürel ve doğal hazinelerini dünya ile paylaşma yolunda önemli adımlar atmaya devam eden Genç Turizmciler, gelecekte de bu alanda öncü bir rol üstlenmek istediklerini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.