Güvercinlik Yuvaları Güvercinlik’te

A+
A-
Güvercinlik Yuvaları Güvercinlik’te

Bodrum’un Güvercinlik Mahallesi, ismine yakışan bir şekilde güvercin yuvalarıyla donatılıyor.

Güvercinlik Mahallesi Muhtarı Günay Şafak’ın başvurusuyla Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından hazırlanan mavi-beyaz güvercinlikler, Güvercinlik sahiline yerleştirildi. Mahalle sakinlerinin beğenisini toplayan Bodrum’a özgü kuş yuvaları, yarımadanın her köşesine yayılacak.

Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında bugün ilk kuş yuvası Güvercinlik Mahallesinde monte edildi. Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz’ın da hazır bulunduğu çalışmada, Bodrum mimari yapısını çağrıştıran mavi beyaz renkli kuş yuvası sahile yerleştirildi. Sahil boyunca, 4 adet daha güvercin yuvası monte edilecek.

Muhtar Günay Şafak,  geçmişte Güvercinlik Mahallesi’nde çok sayıda kuş yuvası bulunduğunu ve hatta mahallenin adının da buradan geldiğini belirterek, mahallenin adına yakışır bir çalışma yapan Belediye ekiplerine teşekkür etti. 

Mahalle sakinlerinden Selahattin Alkabakda  geçmişte mahallenin birçok noktasında güvercin yuvalarının olduğunu ve zaman içinde yavaş yavaş kaybolduklarını belirterek yapılan yeni yuvaların Bodrum’a yakıştığını ve çok güzel olduğunu ifade etti.  

Çalışmayı yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Güvericinlik’in adına yakışan uygulamayı, Bodrum’un 24 farklı noktasında hayata geçireceklerini belirterek “Bodrum’daki tüm canlılara karşı kendimizi sorumlu hissettiğimiz için, Güvercinlik Mahalle Muhtarımızdan gelen talebe de kayıtsız kalmadık. Soğuk havalarda kuşların barınması ve onlara güvenli yaşam ortamı oluşturmak için kuş yuvalarının montajına başladık” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.