Gümüşlükspor BAL’a Yükseldi

A+
A-
Gümüşlükspor BAL’a Yükseldi

Pandemi nedeniyle yarım kalan Amatör ligler tescil edilirken, Gümüşlükspor lig şampiyonu olarak tescillendi. Gümüşlük, bu sonuçla Bölgesel Amatör Lig’e(BAL) yükseldi.

2019-2020 Spor Amatör Küme Ligi’nde liglerin tamamlanmasına 3 hafta kala salgın hastalık nedeniyle ertelenen maçlar sonrasında Futbol Federasyonu süper Amatör Küme Ligi’yle ilgili kesin kararını verdi. 

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez’in yaptığı açıklamaya göre bu yıl Bölgesel Amatör Lig’de düşme olmayacak. Yerel liglerde birinci olan takımlar ise direkt Bölgesel Amatör Lige çıkacak. 

Bu karar göre Muğla Süper Amatör Küme Ligi’nde Gümüşlükspor’un şampiyonluğu resmen tescil edilirken, ligin en alt sırasında yer alan Menteşe Yerküpespor ve Karaovaspor da yeni sezonda yine Süper Amatör Küme Ligi’nde mücadele edecekler. Başkanlığını Faik Karakaya, Asbaşkanlığını ise Nejat İşler’in yaptığı Gümüşlükspor, BAL’da mücadele edecek. 

Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top Futbol Federasyonu’nun liglerle ilgili kararını, Süper Amatör Küme Ligi’nde yer alan Muğla takımlarına duyurarak, gelecek sezonun başlaması ile ilgili kararın da önümüzdeki günlerde verilebileceğini söyledi.
KENTTV

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.