Bodrum’da Eğitime Engel Yok

A+
A-
Bodrum’da Eğitime Engel Yok

Bodrum Belediyesi ve hayırsever iş insanlarının destekleriyle tamamlanan Halk Eğitim Merkezi yeni hizmet binası, törenle açıldı.

Bodrum Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi içerisindeki atıl bina, belediyenin Etüt Proje Müdürlüğü ve hayırsever Erdem Şen’in katkılarıyla yenilendi. Statik açıdan sağlam, mimari açıdan da fonksiyonel bir hale dönüştürülen 150 metrekare kullanım alanına sahip hizmet binası, 2.5 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.
Bina, Halk Eğitim Merkezi geçici hizmet binası olarak faaliyet gösterecek. Modern ve konforlu hizmet binası bünyesinde 25 öğrenci aşçılık eğitimi alabilecek.
Açılış töreninde konuşan Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, “Bodrum bir turizm kenti olduğu için buradan otellere çok sayıda kursiyerlerimiz yerleşiyor. Biz de bundan gurur ve onur duyuyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Belediye Başkanı Ahmet Aras ise, şöyle konuştu:

Meslek kazandırıyor

“Bu çok önemli bir yatırım, çünkü yetişkin eğitimi yaşam boyu eğitim çok büyük bir önem kazanıyor. Bir taraftan da kadınlarımıza meslek kazandırmakta çok önemli bir merkez.”

Kaymakam Bekir Yılmaz da, “Asıl müjdemiz yeni binanın yapılacak olması. Bu kadar geniş kitleye hitap eden bir kurumun ciddi bir hizmet binasına ihtiyacı var. Belediyemizin de destekleri ile farklı yerlerde bu kursları açacağız” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.