Bodrum’da Denetimler Sıkılaştırıldı

A+
A-
Bodrum’da Denetimler Sıkılaştırıldı

Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri 5 bölgede 70 personelle denetimlerini sürdürüyor.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan vaka sayılarıyla insan hayatını etkileyen koronavirüs salgını ile ilgili Bodrum’da da denetimler sıklaştırıldı. Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri 5 bölgede 70 personelle denetimlerini sürdürüyor.


Koronavirüs vaka sayılarının gün geçtikçe yükselişte olduğu bu günlerde, genişletilen kısıtlama tedbirleri doğrultusunda zabıta ekipleri de denetimlerini arttırdı. Bodrum genelinde 5 farklı bölgede 70 personelle faaliyetlerine devam eden Zabıta Müdürlüğü ekipleri, salgın tedbirleri kapsamında alınan tedbirleri yerinde kontrol ediyor. 


İşletmelerde 14 kural tabelası, mesafe, müşteri sayısı, dezenfektan bulundurma zorunluluğu ve ateş ölçe gibi konularda denetim yapan ekipler restoranlarda da oturma masası, paket servis gibi genelgelerle belirtilen hususlara uyulup uyulmadığını da kontrol ediyor. Kurallara uymayanlar hakkında tutanak tutuluyor.Banka ve diğer kurumların önünde sıra bekleyen vatandaşların sosyal mesafe konusunda dikkatli olmalarını isteyen Zabıta ekipleri maske takmayan vatandaşları da uyarıyor.
Denetimler Bodrum genelinde, kolluk kuvvetleri ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri eşliğinde devam ediyor.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.